Черкаське обласне управління водних ресурсів

Перейти до змісту

Головне меню
Водні ресурси

Відділ охорони водних ресурсів, техногенно-екологічної безпеки та моніторингу

З 01.07.2013 року набрав чинності Закон України «Про аквакультуру», яким внесено зміни до Водного та Земельного кодексів України, прийнято Постанову Кабінету Міністрів України від 29.05.2013р.Механізм реалізації вище зазначених законодавчих актів в межах області регламентується розпорядженням обласної державної адміністрації від 24.07.2015  № 359 «Про надання в користування на умовах оренди водних об’єктів, розташованих на території області (на заміну № 167 від 20.06.2014).
Даним розпорядженням затверджений План організаційних заходів щодо надання в користування на умовах оренди водних об’єктів, розташованих на території області. Відповідно до затверджених Плану організаційних заходів Черкаське облводресурсів здійснює ведення єдиного реєстру водних об’єктів області, в тому числі наданих у користування на умовах оренди.
Відповідно до розпорядження № 359 від 24.07.2015 Черкаської облдержадміністрації створена комісія з надання в оренду водних об’єктів (заступником голови комісії є начальник Черкаського облводресурсів), яка розглядає подані до Черкаської облдержадміністрації матеріали стосовно надання та продовження договорів оренди водних об’єктів.


Департаментом агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації та  Департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації розроблені (підготовлені) методичні рекомендації з надання в користування на умовах оренди водних об’єктів, і подано покрокова схема надання водних об’єктів в оренди.
Згідно розроблених методичних рекомендацій до розпорядження № 359 Черкаське обласне управління водних ресурсів розглядає та візує договори та виготовлені згідно них паспорти водних об’єктів.
Відповідно до «Порядку розроблення паспорта водного об’єкта» затвердженої  наказом Міністерства екології та природних ресурсів України  від 18.03.2013р. № 99 заІ кварталу 2017 рік в області розроблено та погоджено Держводагентством 48 паспортів водних об'єктів, з яких 22 паспорта розроблено Черкаським облводресурсів та міжрайонними управліннями водного господарства.
Протягом 2013-2017 років в області розроблено та погоджено Держводагентством 284 паспортів водних об'єктів.
Протягом 2013-2016 років Держводагентством України погоджено 17 договорів оренди водних об'єктів.
ЗаІ кварталу 2017 року Сектором Держводагентства України в Черкаській області було погоджено 9 договорів оренди водних об'єктів.
До місцевого бюджету Черкаської області за надані в користування водні об'єкти за січень – лютий 2017 року надійшло 21,6 тис.грн.
В нашій області із наявних 23,1 тис.га ставків і водосховищ передано в оренду 11,6 тис.га., що становить біля 50%від загальної площі водних об’єктів. У районах за участю сільських та міських голів, орендарів водних об’єктів проводяться на рівні районних державних адміністрацій  наради -  семінари, щодо роз'яснень основних положень прийнятих нормативно - правових актів регламентованих розпорядженням Черкаської обласної державної адміністрації від 24.07.2015  № 359 «Про надання в користування
на умовах оренди водних об’єктів, розташованих на території області


Назад до змісту | Назад до головного меню