Регіональний офіс водних ресурсів в Черкаській області

Перейти до змісту

Головне меню

Відновлення роботи зрошувальних систем - стратегічний напрямок роботи водогосподарських  організацій Черкаської області.


Протягом останніх років на Черкащині активно нарощуються площі поливу сільськогосподарських культур. Якщо у 2010 році в області поливалось 3,6 тис.га, то протягом 2015 року воду подано на площу 10,6 тис.га, що майже в 3 рази перевищує попередній показник. Це стало можливим завдяки не байдужому  ставленню працівників водогосподарського комплексу до запитів землекористувачів та безпосередньої зацікавленості останніх у розвитку зрошення. Регіонального офісу та міжрайонні управління водного господарства провели ряд нарад із орендарями зрошуваних земель з приводу економічної доцільності зрошення сільськогосподарських культур та залучення коштів інвесторів на відновлення меліоративних фондів та розширення зрошувальної мережі. Зокрема у 2014 році на ремонт трубопровідної мережі та закупівлю дощувальних машин господарствами області направлено більше 44 млн.грн., а у 2015 році 39 млн.грн. Найбільшими інвесторами є: ТОВ «АПК МАЇС», ПРАО «Фрау Марта», група компаній «Кернел», компанія «Bonduelle», Агропромхолдинг LNZ Grouр.    
В області  у 2015 році проводились поливи в тому числі на землях-супутниках зрошення. Ця площа склала 905 га. Близко 600 га земель поливається за допомогою сучасних систем краплинного зрошення.
Всього протягом року в зоні дії міжгосподарських систем було відновлено роботу зрошувальних систем на  площі  1087 га. В наступні  два роки очікується подальше збільшення відновлених зрошуваних площ іще на 4 тис.га.
Відновлення роботи зрошувальних систем і надалі буде стратегічним напрямком роботи водогосподарських  організацій Черкаської області.


Успішність роботи управління у великій мірі залежить від стану техніки. Саме тому, служба головного механіка Тальнівського МУВГ в зимовий період проводить підготовку механізмів до весняно-осіннього періоду. Детальніше...

Наприкінці січня 2016 року випала значна кількість опадів у вигляді снігу. Силами Тальнівського МУВГ для розчищення снігу було задіяно трактор ДТ-75 з навісним обладнанням, крім цього задіяно близько 18 осіб з числа працівників для прибирання прилеглої території до підприємства. Станом на 26 січня вже було розчищено територію управління, під’їзні шляхи до нього та території насосних станцій.

30 грудня 2015 року в актовому залі Черкаського регіонального офісу було проведено підсумки спартакіади серед працівників апарату Черкаського регіонального офісу з чотирьох видів змагань: дартсу, шашок, шахів та настільного тенісу. Переможців було нагороджено грамотами та вручено медалі.

21 грудня 2015 року в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймала участь заступник начальника Черкаського регіонального офісу Куліш Ж.В.

У заходах  з нагоди  72 - річниці визволення міста Черкаси від німецько - фашистських окупантів, які відбулися  біля Пагорбу Слави 14 грудня 2015 року прийняли участь працівники Правобережного міжрайонного управління водного господарства. Детальніше...

14 грудня 2015 року працівники Тальнівського міжрайонного управління водного господарства прийняли участь у заходах з нагоди вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС біля пам’ятного знаку «Пам'ять Чорнобиля».
Події майже 30-річної давності ніколи не зітруться з пам’яті ні сучасних, ні наступних поколінь. Чорнобильська катастрофа є болем і проблемою всієї громадськості. І тепер не лише в квітневий день 26 числа, а й 14 грудня вже стало доброю традицією вшановувати пам’ять тих, хто пожертвував своїм життям, захищаючи нас від атомного лиха, а також висловити щирі слова подяки  ліквідаторам за мужність і героїзм. І наш з вами святий обов’язок шанувати цих людей і підтримувати їх в усьому


14 грудня 2015 року працівники Правобережного міжрайонного управління водного господарства прийняли участь у заходах з нагоди вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС біля пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобиля»з в Соборному парку. Детальніше...

14 грудня в регіонального офісу відбулась технічна рада з розгляду робочого проекту «Проведення очисних робіт на річках Золотоношка та Суха Згар Золотоніського району». Проектна документація виготовлена ПП «Росьводпроект»  на замовлення Золотоніської районної державної адміністрації. Доцільність проведення робіт визначається погіршенням екологічного стану зазначених в проекті річок внаслідок випадання шкідливих  осадів, які надійшли до водних об’єктів з очисних споруд м.Золотоноші.


11 грудня 2015 року на запрошення Правобережного МУВГ представником Управління Держпраці у Черкаській області Зеленько Тетяною Олександрівною проведена профілактична лекція з питань безпеки життєдіяльності. Детальніше...

7 грудня 2015 року в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь заступник начальника Черкаського регіонального офісу Журавель С.В.

30 листопада 2015 року в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь заступник начальника Черкаського регіонального офісу Журавель С.В.

28 листопада 2015 року відбувся мітинг-реквієм по загиблих тальнівчанах у роки голодоморів за участю заступника голови районної держадміністрації Тетяни Півторак, міського голови Олександра  Біленка, представників районних громадських організацій,  духовенства, громадськості.
Присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання, запалили свічки, поклали квіти до пам
ятного знаку жертвам Голодомору та політичних репресій в Україні. Представник УПЦ Київського Патріархату о. Михайло провів панахиду по невинно убієнним в роки голодоморів. На мітингу прозвучала пісня по загиблим.28 листопада 2015 року працівники Правобережного міжрайонного управління водного господарства прийняли участь у мітингу-реквіємі з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів, що проходив в Соборному парку біля пам’ятного знаку жертвам Голодоморів. Детальніше...

 

26 листопада 2015 року під  головуванням заступника начальника регіонального офісу Журавля С.В. відбулась виробнича нарада. На нараді розглянуто наступні питання:
1. Про розгляд пропозицій та розрахунків міжрайонних управлінь водного господарства щодо включення до інвестиційного проекту з розвитку зрошення в Черкаській області.
2. Про розгляд пропозицій міжрайонних управлінь водного господарства щодо внесення змін в організаційну структуру служби механізації з метою підвищення ефективності використання техніки і механізмів.
3. Про забезпечення проведення договірної компанії по наданню послуг з подачі води для зрошення та отримання довідок про меліоративний стан поливних земель, які передбачені договорами.


21 листопада у Тальному біля пам’ятника Героям Небесної Сотні та загиблим учасникам АТО відбувся мітинг, присвячений людям, які боролися за свободу під час Помаранчевої  революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014рр., а також воїнам, які загинули обороняючи Україну від зовнішнього ворога.
На мітингу були присутні голова райдержадміністрації Василь Клименко, депутат Черкаської обласної ради, учасник АТО Олексій Юрченко, відомий Тальнівський благодійник Володимир Мовчан, настоятель Свято-Петропавлівського храму отець Михайло, учасники АТО, а також прийняли участь у заходах працівники Тальнівського міжрайонного управління водного господарства.
На завершення заходу  учасники мітингу  поклали квіти до пам’ятника Героям Небесної Сотні, а отець Михайло побажав усім миру, добра і Божого благословення.

На відзначення Дня Гідності та Свободи, що відзначається щорічно в Україні 21 листопада працівники управління взяли участь в Народному Віче та Молебні з цієї нагоди, що відбулась на Соборній  площі в м.Черкаси. Детальніше...


17 листопада 2015 року на виконання доручення Держводагентства заступником начальника обласного управління водних ресурсів Журавлем С.В. проведено виробничу нараду з питання розробки інвестиційного проекту з розвитку водного господарства Черкаської області. На нараді обговорено доцільність розробки та напрямки формування інвестпроекту. Визначено, що в світлі Постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2015 №571 є необхідність розробки проекту за темою «Реконструкція насосних станцій та мережі на міжгосподарських зрошувальних системах Черкаської області».
В нараді взяли участь  представники  міжрайонних управлінь водного господарства, працівники відділів експлуатації водогосподарських систем та відділу економіки регіонального офісу.
За результатами наради міжрайонним управлінням водного господарства необхідно підготувати та подати до регіонального офісу розрахунки та перелік об’єктів які доцільно  включити до інвестпроекту. Відділу експлуатації водогосподарських систем, водокористування, енергозбереження, механізації та охорони праці регіонального офісу підготувати основні розділи документу та подати на розгляд на наступну нараду.

10-13 листопада 2015 року відбу в ся XI Міжнародний водний форум
«AQUA  UKRAINE
2015»«AQUA  UKRAINE»   традиційний щорічний Міжнародний водний форум, який проводиться в складі міжнародної спеціалізованої виставки та ряду науково-практичних конференцій і семінарів з метою впровадження світових стандартів і передових досягнень у водному господарстві Україні.
Делегацію від Черкаської області очолив Шведенко Микола Миколайович начальник Черкаського регіонального офісу. До складу делегації входили:
заступник начальника  Куліш Ж.В., начальники Міжрайонних управлінь водного господарства, фахівці   регіонального офісу  та міжрайонних управлінь
На форумі висвітлено діяльність водогосподарсько-меліоративного комплексу України у напрямках забезпечення населення та галузей економіки водними ресурсами, експлуатації державних меліоративних фондів, захисту територій від шкідливої дії води, забезпечення сільських населених пунктів централізованим водопостачанням, міжнародної діяльності та створення сприятливого інвестиційного клімату у сфері водного господарства, підвищення рівня громадської відповідальності щодо охорони                         та запобіганню забруднення водних ресурсів.


ХІІІ Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE - 2015»

10 листопада 2015 року працівники Правобережного міжрайонного управління водного господарства прийняли участь у відкритті ХІІІ Міжнародного водного форуму «AQUA UKRAINE - 2015». На форумі висвітлювали діяльність водогосподарсько-меліоративного комплексу України у напрямках забезпечення населення та галузей економіки водними ресурсами, експлуатації державних меліоративних фондів, захисту територій від шкідливої дії води, забезпечення сільських населених пунктів централізованим водопостачанням, міжнародної діяльності та створення сприятливого інвестиційного клімату у сфері водного господарства, підвищення рівня громадської відповідальності щодо охорони та запобіганню забруднення водних ресурсів.

  


ХІІІ Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE - 2015»

10 листопада 2015 року працівники Правобережного міжрайонного управління водного господарства прийняли участь у відкритті ХІІІ Міжнародного водного форуму «AQUA UKRAINE - 2015». На форумі висвітлювали діяльність водогосподарсько-меліоративного комплексу України у напрямках забезпечення населення та галузей економіки водними ресурсами, експлуатації державних меліоративних фондів, захисту територій від шкідливої дії води, забезпечення сільських населених пунктів централізованим водопостачанням, міжнародної діяльності та створення сприятливого інвестиційного клімату у сфері водного господарства, підвищення рівня громадської відповідальності щодо охорони та запобіганню забруднення водних ресурсів.

  


10 листопада 2015 року працівники Лівобережного міжрайонного управління водного господарства прийняли участь у відкритті ХІІІ Міжнародного водного форуму «AQUA UKRAINE -   2015», Детальніше...

Стаття в районній газеті НАДРОССЯ від 27.10.2015 року про розчищення та об лаштований витоку річки Фоса в селі Моринці Корсунь-Шевченківського району.

МОНІТОРИНГ  МЕЛІОРОВАНИХ  ЗЕМЕЛЬ

У відповідності до програм робіт по моніторингу меліорованих земель на 2015 рік за 9 місяців поточного року фахівцями управління виконані наступні роботи.
В березні місяці проведено гідрогеолого – меліоративне обстеження зрошувальних земель на площі 4784 га в тому числі:

по Худяківській МЗС – 1353 га:
- СТОВ “Маяк-Худяки” с.   Худяки – 744 га;
- СТОВ “Ломовате” с. Сагунівка – 609 га.
по Чорнявській МЗС – 617 га:
- СТОВ “Ломовате” с. Сагунівка – 461 га;
- СТОВ “Маїс” с. Топилівка – 156 га.
по Черкаській МЗС -1628 га:
- СТОВ “Колос” с. Вергуни – 1200га;
- СТОВ “Маяк” – Худяки с. Худяки – 428 га;
по Яснозірській МЗС с. Яснозір’яСТОВ ім. Шевченка – 160га;
по Рацівській МЗС с. Красносілля СТОВ “Маїс” – 334 га ;
по Шполянській МЗС СТОВ ЛМЗ “Агро” с. Маслово – 454 га.

У другому кварталі двічі проведено обстеження Тясминської осушувальної системи на площі 11,78 тис.га. Пробурено 11 розвідувальних свердловин глибиною 1,5 м із яких відібрано 330 проб грунтів на вологість.
За 9 місяців проведено 2734 спостереження за рівнями грунтових вод у 117 свердловинах, за рівнями поверхневих вод на 3-х шлюзах регуляторах в кількості 6 замірів. Відібрано 44 проби із осушувальних каналів на скорочений хімічний аналіз та 4 проби води на вміст заліза, а також було відібрано 54 проби води із свердловин та 14 проб із джерел зрошення. Проведено 18  вимірювань витрат води по 3-х гідропостах Тясминської осушувальної системи.
У третьому кварталі проведена сольова зйомка на Худяківській зрошувальній системі площею 1353 га з відбором 246 проб грунтів та кислотна зйомка на осушувальній системі «Імшан» площею 1001 га з відбором 30 проб грунтів.17 листопада 2015 року в обласній державній адміністрації відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо попередження та ліквідації пожеж на торф'яниках області. Участь у засіданні прийняв заступник начальника регіонального офісу Журавель С.В.

09 листопада 2015 р. в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.

28 жовтня 2015 року під керівництвом начальника обласного управління водних ресурсів Шведенка Миколи Миколайовича відбулося засідання апаратної наради, у якій взяли участь начальники Правобережного, Лівобережного та Тальнівського міжрайонних управлінь водного господарства, начальники відділів обласного управління водних ресурсів.
Згідно з порядком денним засідання були розглянуті питання  виготовлення паспортів водних об’єктів,  ведення реєстру ставків в розрізі районів, сільських, селищних рад,  надходження коштів за оренду ставків, виконання виробничих показників, підготовки систем до вегетаційного періоду, проведення заходів з благоустрою,  підготовки  водогосподарських об’єктів до роботи в осінньо-зимовий період 2015-2016 років та фінансового стану.
За підсумками  апаратної наради начальником обласного управління водних ресурсів Шведенко Миколою Миколайовичем дані відповідні доручення.

23 жовтня 2015 року в приміщенні Будинку Рад під головуванням заступника голови облдержадміністрації - керівника апарату Коваля В.В. відбулося засідання комісії з надання в користування на умовах оренди водних об'єктів, розташованих на території області. Участь у засіданні взяли начальник регіонального офісу Шведенко М.М. та заступник начальника регіонального офісу Куліш Ж.В.

22 жовтня 2015 року в приміщенні Будинку архітектора відбулося засідання обласної архітектурно-містобудівної ради, в якій взяли участь заступник начальника регіонального офісу Куліш Ж.В. та заступник начальника регіонального офісу Журавель С.В.


Шановні колеги!


Від щирого сердця вітаю вас з Днем захисника України і святом  Покрови Пресвятої Богородиці – святом, що увібрало в себе  багаті і славні козацькі традиції уособлює мужність  і героїзм оборонців і визволителів рідної землі впродовж всієї багатовікової української історії!
Бажаю вам міцного здоров’я, добробуту, енергії та сили духу. Будьте завжди вірними своєму народу, гідно стійте на захисті України.З повагою    
Начальник регіонального офісу        М.М. Шведенко

 

1 жовтня 2015 року в Черкаському обласному управлінні водних ресурсів відбулася нарада під головуванням начальника обласного управління водних ресурсів  Шведенка Миколи Миколайовича, в якій взяли участь начальник відділу водних об’єктів та моніторингу вод Державного агентства водних ресурсів Бабчук Валерій Станіславович, заступники начальника регіонального офісу Журавель Сергій Володимирович, Куліш Жанна Вікторівна та працівники відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки, а також відділ водогосподарських споруд та гідрогеологомеліоративних робіт, та фахівці відділів Тальнівського, Лівобережного та Правобережного МУВГ (он-лайн зв’язком).
На зустрічі розглядалися питання щодо виконання паспортів водних об’єктів, укладання договорів оренди водних об’єктів. Бабчуку Валерію Станіславовичу було задано ряд питань для роз’яснення проблемних моментів які виникали раніше під час розробки паспортів водних об’єктів, на які він дав вичерпні відповіді.  


28 вересня 2015 р в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.

14 вересня 2015 р в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.

 
02 вересня 2015 відбулась урочиста церемонія покладання квітів до Пагорба Слави з нагоди відзначення 70-річниці завершення ІІ Світової війни. Участь прийняли представники Черкаського регіонального офісу та Правобережного МУВГ.

31 серпня 2015 р в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.

28 серпня 2015 року відбулось пленарне засідання сорок другої сесії Черкаської обласної ради. Участь у сесії взяли представники Черкаського регіонального офісу.


24 серпня 2015 року працівники обласного управління водних ресурсів та Правобережного міжрайонного управління водного господарства   прийняли участь в урочистих заходах з нагоди відзначення 24-ї річниці Дня незалежності України та Дня Державного прапора України.
 

19 серпня 2015 року представники Черкаського обласного управління водних ресурсів та Лівобережного управління водного господарства приймали участь у спільній нараді Драбівської райдержадміністрації та Драбівської районної ради.  Одним із питань наради було обговорення вжиття заходів щодо взяття на баланс безгосподарських гідротехнічних споруд на водних об’єктах району, паспортизація водних об’єктів з гідротехнічними спорудами та укладання договорів оренди водних об’єктів.

17 серпня 2015 р в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.

10 серпня 2015 р в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь заступник начальника Черкаського регіонального офісу Журавель С.В.

6 серпня 2015 р в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь заступник начальника Черкаського регіонального офісу Журавель С.В.

28.07.2015 року в приміщенні Басейнового управління водних ресурсів річки Рось відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ і управлінню водними ресурсами у басейні р.Рось.
У зв’язку з надзвичайно посушливим періодом значно знижується водність в басейні річки Рось, що може призвести до виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з забезпеченням населення та галузей економіки водними ресурсами. Враховуючи вище зазначене та на виконання доручення Віце-прем'єр-міністра України щодо вжиття невідкладних заходів для вирішення проблеми забруднення та обміління річки Рось, БУВР Росі було прийняте рішення про позачергове скликання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ і управлінню водними ресурсами у басейні р.Рось.

27 липня 2015 р. в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь заступник начальника Черкаського регіонального офісу Журавель С.В.

20 липня 2015 р в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь заступник начальника Черкаського регіонального офісу Журавель С.В.

13 липня 2015 р в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь заступник начальника Черкаського регіонального офісу Журавель С.В.

9 липня 2015 року працівниками обласного управління водних ресурсів та Правобережного МУВГ була проведена нарада у Кам’янському районі за участі представників районної державної адміністрації, відділу надзвичайних ситуацій, сільських голів району, районного відділу державної служби надзвичайних ситуацій, землевпорядників сільських та міської рад, орендарів земельних ділянок під водними об’єктами. На нараді розглядалися питання вжиття заходів щодо взяття на баланс безгосподарських гідротехнічних споруд на водних об’єктах району, паспортизація водних об’єктів з гідротехнічними спорудами та укладання договорів оренди водних об’єктів.

08 липня 2015 року працівниками обласного управління водних ресурсів та Правобережного МУВГ  була проведена нарада у Черкаському районі за участі представників районної державної адміністрації, сільських голів району, землевпорядників сільських та міської рад, районного відділу державної служби надзвичайних ситуацій, орендарів земельних ділянок під водними об’єктами. На нараді розглядалися питання вжиття заходів щодо взяття на баланс безгосподарських гідротехнічних споруд на водних об’єктах району, паспортизація водних об’єктів з гідротехнічними спорудами та укладання договорів оренди водних об’єктів.

06 липня 2015 р. в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.

3 липня  2015 року в приміщенні Департаменту екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації відбулося засідання круглого столу на тему: «Міжнародний день Дніпра». Участь  у засіданні прийняли представники Черкаського регіонального офісу, Черкаського РУВР, Державна екологічна інспекція у черкаській області та представники громадськості.

30 червня 2015 року працівниками обласного управління водних ресурсів та Лівобережного МУВГ  була проведена нарада в Золотоніській райдержадміністрації за участі голови РДА, сільських голів. На нараді розглянули питання забезпечення виконання розпорядження ОДА від 20.06.2014 року № 167 «Про методичні рекомендації з надання в користування на умовах оренди водних об’єктів, розташованих на території області», інвентаризації та паспортизації водних об’єктів з наступним оформленням договорів оренди водних об’єктів у відповідності до чинного законодавства та прийняття на баланс сільських рад гідротехнічних споруд.

   

26 червня 2015 року відбулися урочистості з нагоди Дня Конституції України на Черкащині, відбулося покладання квітів до пам’ятника Б.Хмельницькому. Участь у заходах приймали представники Черкаського регіонального офісу.25 червня 2015 року працівниками Черкаського обласного управління водних ресурсів та Правобережного МУВГ була проведена нарада у Чигиринському районі за участі представників районної державної адміністрації, секретаря Чигиринської міської ради, сільських голів району, землевпорядників сільських та міської рад, орендарів земельних ділянок під водними об’єктами.

25 червня 2015 року в сесійному залі Будинку рад відбулась сорок перша сесія обласної ради шостого скликання, де розглядався проект перспективного плану формування територій громад. Участь у сесії прийняв заступник начальника Черкаського регіонального офісу Журавель С.В.

Станом на 24.06.2015 на замовлення землекористувачів міжгосподарськими насосними станціями  для зрошення сільськогосподарських культур на поля  подано близько 2,5 млн.м3 води та полито 6,0 тис.га меліорованих земель. Це становить  більше 66% від площ за укладеними договорами. Загальна площа политих земель разом із землями-супутниками зрошення становить 6,3 тис.га. В області здійснено 14,1  тис.гектарополивів.  За допомогою систем  краплинного поливу сільськогосподарські культури отримали живильну вологу на площі 490 га.


22 червня 2015 року в м. Черкаси з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні на Пагорбі Слави проведено покладання квітів та вшанування жертв війни з німецько-фашистськими загарбниками.
У заходах взяли участь
працівники Черкаського регіонального офісу та Правобережного МУВГ.

18 червня 2015 року відбулося засіданні круглого столу «Дорожня карта земельної реформи» на якому були розглянуті такі питання:
1. Оформлення прав на землю та земельний кадастр;
2. Вільний ринок землі: оренда та продаж - "за та проти";
3. Допомога у залученні фінансування.
У засіданні брав участь заступник начальника регіонального офісу Журавель С.В.

15 червня в обласній державній адміністрації відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, в якому прийняв участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.  Одним із питань, які розглядалися на засіданні, було питання безпечної експлуатації гідротехнічних споруд.
В Черкаській області  обліковується 2950 ставків та 38 водоймищ загальною площею 23,0 тис.га і об
ємом 365,25 млн. м 3. Із них понад 60% використовуються  через оренду земельних ділянок під водою для прибуткового риборозведення. Обовязковою складовою будь якого ставка є гідротехнічні споруди (греблі, дамби, водоскиди, тощо). На сьогоднішній день у комунальній власності перебуває 170 гідротехнічних споруд, а решта є безхазяйними. З метою збільшення надходження коштів до місцевих бюджетів області,  забезпечення безпечної експлуатації гідротехнічних споруд ставків, які є потенційно-небезпечними обєктами і можуть спричинити шкідливу дію вод та отримання альтернативного джерела фінансування ремонту та відновлення ставків після руйнівних повеней і паводків за рахунок страхових компаній Черкаською обласною радою було прийнято рішення №39-16/VІ від 24.04.2015 «Деякі питання набуття права власності на обєкти безхазяйного нерухомого майна на території області». Цим рішенням передбачено до 1 вересня 2015 року сільським, селищним, міським та районним радам здійснити інвентаризацію гідротехнічних споруд, що входять до складу штучних водних обєктів, а також прийняти їх у комунальну власність територіальних громад відповідно до розташування цих обєктів на визначених територіях з подальшим запровадженням платного користування гідротехнічними спорудами шляхом укладення договорів оренди нерухомого майна між відповідними радами і користувачами земельних ділянок водного фонду, забезпечивши страхування обєктів оренди.
Протоколом №19 засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 15 червня 2015 року Черкаському регіонального офісу доручено ведення єдиного реєстру гідротехнічних споруд, що входять до складу штучних водних об
єктів, розташованих на території області, а також покладено контроль за виконанням рішення №39-16/VІ від 24.04.2015 «Деякі питання набуття права власності на обєкти безхазяйного нерухомого майна на території області».


5 червня в актовому залі Черкаського регіонального офісу відбулися урочисті заходи, та вручення почесних грамот   присвячені Дню працівників водного господарства. 

02 червня 2015 р в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.

  

Черкаським обласним управлінням водних ресурсів було організовано робочу поїздку до Кіровоградської області з метою вирішення проблемних питань які виникають під час укладання та поновлення договорів оренди земельних ділянок під водними обєктами та вивчення досвіду відносно проведення земельних торгів щодо ділянок під водними обєктами.

  27 травня 2015 року на базі дорадчого центру Кіровоградського обласного управління водних ресурсів відбувся семінар на тему: використання водних обєктів на умовах оренди на території Кіровоградської області. Участь у семінарі прийняли:

- Калініченко Лілія Іванівна начальник управління державного земельного кадастру та експертизи Головного управління Держземагентства у Черкаській області;
- Мараховський Олександр Миколайович
начальник відділу розвитку сільських територій та інвестицій Департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА;
- Попов Віталій Олександрович
провідний спеціаліст юридичного відділу управління кадрового та правового забезпечення Черкаської ОДА;
- Капітонов Руслан Сергійович
головний спеціаліст відділу земельних ресурсів, заповідної справи, біорізноманіття та розвитку екомережі Департаменту екології та природних ресурсів Черкаської ОДА;
- Курач Ольга Володимирівна
провідний фахівець з використання водних ресурсів відділу водних ресурсів Лівобережного міжрайонного управління водного господарства;
- Казімірова Світлана Юріївна
начальник відділу водних ресурсів Правобережного міжрайонного управління водного господарства;
- Куліш Жанна Вікторівна
начальник відділу водних обєктів та техногенно-екологічної безпеки Черкаського обласного управління водних ресурсів;
Дячук Олександр Анатолійович
головний юрисконсульт Черкаського обласного управління водних ресурсів.


25 травня 2015 р. в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.

18-20 травня 2015 р. інженерно-технічним працівникам водогосподарських організацій області проведено навчання з питань забезпечення експлуатації меліоративних систем в сучасних умовах та управління водогосподарським комплексом Черкаської області.
В навчанні взяли участь  фахівці обласного управління водних ресурсів, міжрайонних управлінь водного господарства та Черкаського регіонального управління водних ресурсів Дніпровського БУВР.  
З темами про нові методи управління водними ресурсами виступила завідуюча кафедрою експлуатації водогосподарських систем та охорони праці Державного інституту управління та економіки водних ресурсів, доцент Сторчак В.А. . Була також висвітлена інформація про результати виконання експлуатаційних заходів в останні роки  по  Держводагентству України, презентовано діяльність Дніпровського БУВР, проведено аналіз роботи експлуатаційних організацій Черкаської області в напрямку забезпечення утримання меліоративних систем.15 травня 2015 р., на виконання графіка перевірок дотримання норм та правил з питань охорони праці у  водогосподарських організаціях  області,  комісією регіонального офісу проведено оперативний контроль за станом охорони праці IV ступеню  по Тальнівському міжрайонному управлінню водного господарства. В ході обстеження перевірено порядок ведення робочої документації, стан виробничих цехів та території промбази, дотримання заходів безпеки при виконанні земляних робіт механізмами та на насосних станціях Кобриново_Гребельської  та  Тальнівської зрошувальних систем. Проведено протиаварійне тренування на Тальнівській НС-1. За результатами перевірки складено відповідний акт.


15 травня 2015 року у Будинку рад відбулося засідання колегії облдержадміністрації з розгляду питань:
1. Про стан фінансово-бюджетної дисципліни в області.
2. Про підсумки економічного і соціального розвитку області та виконання місцевих бюджетів у поточному році.
3. Про підсумки проведення весняно-польових робіт у 2015 році та підготовку до збирання ранніх зернових культур.
4. Про напрямки діяльності органів виконавчої влади області щодо удосконалення антикорупційної роботи та шляхи їх запровадження.
Участь в колегії прийняв заступник начальника регіонального офісу Журавель С.В.14 травня 2015 року працівники Черкаського регіонального офісу з робочим візитом відвідали  управління водних ресурсів Хмельницької області в м. Хмельницькому.  Метою візиту було здійснення обміну досвідом з питання виготовлення паспортів водних об’єктів, питання співпраці та взаємодії з органами державної влади, а також в сфері моніторингу меліорованих земель. В робочій поїздці прийняли участь, начальник відділу моніторингу Спіріна Н.С., головний гідролог відділу моніторингу Грибута Н.О., та головний фахівець з використання водних ресурсів відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Карбівнича Н.В.

12 травня 2015 року. В області завершується робота по укладанню договорів між водокористувачами та міжрайонними управліннями водного господарства  на полив сільськогосподарських культур в межах міжгосподарських зрошувавальних систем. У поточному році очікується збільшення поливних площ по відношенню до минулого року на 500-800 га. Детальна інформація про хід укладання договорів тут.


12 травня 2015 року в Черкаському регіонального офісу відбулась апаратна нарада. В нараді приймали участь: начальник регіонального офісу Шведенко М.М., заступники начальника, начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь по відеозв'язку.

12 травня 2014 р в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.

09 травня 2015 року на Соборній площі в м. Черкас відбувся урочистий мітинг та святкова хода з нагоди відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі. Участь у заходах прийняли представники Черкаського регіонального офісу.


05 травня 2015 року в Черкаському регіонального офісу відбулась апаратна нарада. В нараді приймали участь: начальник регіонального офісу Шведенко М.М., заступники начальника, начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь по відеозв'язку.

5 травня 2015 р. в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.


28 та 29 квітня працівники Черкаського регіонального офісу з робочим візитом відвідали Басейнове управління річки Південний Буг у Вінниці. Метою візиту було здійснення обміну досвідом з питання виготовлення паспортів водних обєктів, а також з питання співпраці та взаємодії з органами державної влади. В робочій поїздці прийняли участь начальник управління Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М., начальник відділу моніторингу Спіріна Н.С та головний гідролог відділу моніторингу Грибута Н.О.


27 квітня 2015 року в Черкаському регіонального офісу відбулась апаратна нарада. В нараді приймали участь: начальник регіонального офісу Шведенко М.М., заступники начальника, начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь.


27 квітня 2015 року в Черкаському обласному управлінні водних ресурсів відбулась нарада з питань використання автотракторної техніки та механізмів у 2013-2014 році, в І кварталі 2015 року та завдання на 2015 рік.
В нараді взяли участь керівники, головні інженери та головні механіки міжрайонних управлінь водного господарства.
З доповіддю про стан використання автотранспортного парку виступив заступник начальника регіонального офісу Поповіченко М.Г.
З текстом доповіді можна ознайомитися тут.


27 квітня 2015 р. в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.

15 квітня 2015 року у сесійній залі Черкаської обласної державної адміністрації відбулося засідання робочої групи облдержадміністрації з вивчення питань будіівництва комплексу по утриманню батьківського поголів птиці Дочірнього підприємства "Перемога Нова" Публічного акціонерного товариства "Миронівський хлібопродукт".
В засіданні прийняв участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.

07 квітня  2015 року в Черкаській обласній державній адміністрації відбулося засідання комісії з питань надання в оренду водних об'єктів, розташованих у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих які не входять до складу певного району. Участь у засіданні прийняв начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М. та начальник відділу моніторингу Спіріна Н.С.

06 квітня 2015 р. в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.

01 квітня  2015 року з метою покращення якісного стану води у р.Рось, а також з метою недопущення загострення санітарно-епідемічної ситуації в місцях питних водозаборів м. Корсунь Шевченківсьокого, на Стеблівському та Корсунь-Шевченківському водосховищах буде проводитися промивка русла р.Рось.

Черкаське регіонального офісу, у даному заході, представлятиме заступник начальника  Журавель С.В.

30 березня 2015 р. в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.


26 березня 2015 року на базі комунального закладу «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» за темою «Збереження водних ресурсів». В роботі  журі конкурсу взяв участь представник Черкаського обласного управління водних ресурсів. Метою конкурсу було висвітлення актуальності проблеми забруднення водних ресурсів області та України в цілому. В конкурсі прийняли участь сім агітбригад з Черкаського, Чорнобаївського, Корсунь-Шевченківського та Золотоніського районів.


26 березня 2015 року в приміщенні Черкаського національного університету ім.Б.Хмельницького відбулося засідання круглого столу "Вода і сталий розвиток". Участь у засіданні прийняв заступник начальника Черкаського регіонального офісу Журавель С.В. та представники Правобережного МУВГ.


25 березня 2015 року відбулося засідання Басейнової Ради річки Рось. У засіданні прийняв участь заступник начальника Черкаського регіонального офісу Журавель С.В.


25 березня 2015 року у приміщенні Басейнового управління водних ресурсів річки Рось, відбулося засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ і управлінню водними ресурсами у басейні р. Рось. У засіданні прийняв участь заступник начальника Черкаського регіонального офісу Журавель С.В.

23 березня 2015 року у приміщенні обласної державної адміністрації відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. У засіданні прийняв участь заступник начальника Черкаського регіонального офісу Журавель С.В. та доповідав "Про стан утримання та передачі безхазяйних гідротехнічних споруд області на баланс органам місцевого самоврядування."

23 березня 2015 р. в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.

17 березня в області відбулась нарада-семінар з питань підготовки господарств до весняно-польових робіт. Участь у нараді взяв заступник начальника регіонального офісу Поповіченко М.Г.

Хід підготовки меліоративних систем до вегетаційного періоду 2015 року станом на 15 березня.


16 березня 2015 р в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.

12 березня 2015 року відбулися заходи з нагоди 71-ї річниці визволення Черкаської області від фашистських загарбників. Участь у заходах прийняли представники Черкаського регіонального офісу та Правобережного МУВГ

05 березня 2015 року в сесійному залі Будинку рад відбулась тридцять восьма сесія обласної ради шостого скликання, де розглядались питання:
1. Про Стратегію регіонального розвитку Черкаської області на період до 2020 року
2. Про внесення змін до рішення обласної ради від 21.01.2015 № 36-1/
VI "Про обласний бюджет на 2015 рік"
3. Звіт про виконання обласного бюджету за 2014 рік
Участь в сесії прийняв заступник начальника Черкаського регіонального офісу Журавель С.В.

03 березня 2015 року в приміщенні Черкаської обласної державної адміністрації відбулося засідання комісії з питань надання в оренду водних обєктів, розташованих у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих які не входять до складу певного району. Участь у засіданні прийняв заступник начальника Черкаського регіонального офісу Журавель С.В.

26 лютого 2015 року під головуванням виконувача обов’язків Голови Держводагентства Олексія Чунарьова відбулася нарада щодо підсумків діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за 2014 рік та заходів щодо забезпечення сталого функціонування галузі у І кварталі 2015 року. Участь у зазначеній нараді взяв заступник начальника Черкаського регіонального офісу Журавель С.В.

26 лютого 2015 року відбулося засідання колегії Черкаської облдержадміністрації. На колегії розглядалися питання:

1. Про підсумки економічного і соціального розвитку області і виконання місцевих бюджетів у 2014 році.
2. Про Стратегію розвитку Черкаської області на період до 2020 року.
3. Про проект програми економічного і соціального розвитку області на 2015 рік.
4. Про стан реалізації регіональної програми модернізації комунальної теплоенергетики області на 2014-2015 роки.
Участь у колегії приймав заступник начальника Черкаського регіонального офісу
Поповіченко М.Г.

23 лютого 2015 р в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.

20 лютого 2015 року на Соборній площі м. Черкас відбулась молебень біля пам'ятника Небесної сотні - хреста, памятного знака Героям Небесної сотні та покладання квітів до стели Героям Небесної Сотні й АТО. В заходах прийняли участь представники Черкаського регіонального офісу.

19 лютого 2015 року під головуванням голови обласної державної адміністрації Ткаченка Ю.О. відбулося засідання робочої групи облдержадміністрації з розроблення Стратегії розвитку Черкаської області на період до 2020 року. Участь у засіданні прийняв заступник начальника регіонального офісу Журавель С.В.

16 лютого 2014 р в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.

15 лютого 2015 року відбувся мітинг та церемонія покладання квітів до пам'ятного знаку "Воїнам-афганцям" на Площі Слави з нагоди Дня вшанування участників бойових дій на території інших держав та 26-ї річниці виведення Радянських військ з Афганістану. Участь у мітингу прийняли представники Черкаського регіонального офісу.

12 лютого 2015 року у приміщенні малого сесійного залу Будинку рад відбулися збори керівного складу цивільного захисту області щодо підбиття підсумків роботи у сфері цивільного захисту у 2014 році. Участь в сесії пряйняв заступник начальника Черкаського регіонального офісу Журавель С.В.

09 лютого 2014 р в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь заступник начальника регіонального офісу Журавель С.В.

03 лютого 2015 року в приміщенні Черкаської обласної державної адміністрації відбулося засіданні комісії під головуванням заступника голови - керівника апарату облдержадміністрації Коваля В.В. з питань надання в оренду водних обєктів, розташованих у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих які не входять до складу певного району. Участь у нараді прийняв начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.


02 лютого 2015 року в Черкаському обласному управлінні водних ресурсів була проведена апаратна нарада з питань надання в оренду водних обєктів. У нараді брали участь начальники міжрайонних управлінь водного господарства в режимі відео-зв'язку, а також керівники та заступники .

02 лютого 2015 р в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.


28 січня 2015 року о 15:00 в актовому залі ФПУ за участі першого заступника начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Вовкогон Г.М. було проведено семінар з питань змін в пенсійному законодавстві з 01.01.2015 року. В семінарі приймали участь представники Черкаського регіонального офісу.

26 січня 2015 р в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.

19 січня 2014 р в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.


14 січня  2015 року  в актовому залі Черкаського регіонального офісу відбулася  нарада з питань виготовлення паспортів водних обєктів.
На нараді розглядалися питання щодо оформлення заяв на виготовлення паспортів водних об
єктів та проведення топографічної зйомки, укладання трьох та двосторонніх договорів та  порядок їх погодження з сільськими радами та облдержадміністрацією, а також порядок погодження паспортів  водних  обєктів з Держводагенством України.
На нараду були запрошені керівники, заступники, а також представники відділів водних ресурсів міжрайонних управлінь водного господарства.

Підсумкова інформація про роботу державного меліоративного комплексу Черкаської області за 2014 рік.

Робота регіонального офісу та підпорядкованих експлуатаційних водогосподарських організацій протягом 2014 року була спрямована на своєчасну підготовку до вегетаційного сезону  та утримання меліоративних систем, каналів, насосних станцій та гідротехнічних споруд, забезпечення безаварійного пропуску весняної повені. Детальніше...

 
Назад до змісту | Назад до головного меню